Agencje nieruchomości w Warszawie rejestrują coraz więcej zleceń jak i osób zainteresowanych zawarciem umowy na wynajem a nie na sprzedaż czy zakup mieszkań, domów i innych nieruchomości.

Jeżeli nie posiadasz wymaganego wkładu własnego lub horyzontów na jego uzyskanie zostaje Ci wynajem. Co interesujące, w zaistniałej sytuacji, ceny ofertowe nieruchomości nie obniżyły się zbyt znacznie a odnotowały tylko niewielkie obniżki - konstatuje Stefan Podkościelny z biura pośrednictwa nieruchomości w Warszawie. Nie przypuszczamy, żeby stan ten uległ zmianie do końca tego roku.

Zapotrzebowanie rynkowe w Warszawie na domy, mieszkania i inne nieruchomości pod wynajem jest warunkowane popytem na zakup nieruchomości. Z racji tego, że warunki przyznania i ubiegania się o kredyt na dom czy też kredyt na mieszkanie dla osób fizycznych zostały w ostatnich miesiącach znacznie zaostrzone, sprawą naturalną wydaje się sytuacja, kiedy wzrasta zapotrzebowanie na wynajem lokali. Kogo nie stać na zakup, musi mieszkanie wynająć. Nie będzie przecież spać pod mostem. Problemem jest uskładanie środków pieniężnych na ich zakup. Nie jest kłopotem brak lokali, ponieważ tych jest w dużych miastach aż nadto. Z tego powodu dużo transakcji mieszkaniowych na rynku pierwotnym i wtórnym uległo zamrożeniu albo wręcz zerwaniu. Ogłoszenia nieruchomości wyglądają dziś odmiennie niż wcześniej.

W obiektywie

domy

mieszkania

nieruchomości

kredyty