Przyjeżdżając do dużego miasta na studia jesteśmy zmuszeni znaleźć mieszkanie do wynajęcia, w którym będziemy mogli nie tylko mieszkać, ale również się uczyć.

Obecnie w każdym mieście studenckim można znaleźć szeroką ofertę mieszkań, w których mogą zamieszkać studenci. Na najpopularniejszych portalach z ogłoszeniami znajdziemy oferty wynajmu całych mieszkań, ale również dostępny jest wynajem pokoju w mieszkaniu studenckim.

Ceny wynajmu uzależnione są od tego czy chcemy wynająć całe mieszkanie czy jedynie pokój. Wynajem mieszkań wiąże się z koniecznością poniesienia zdecydowanie większego wydatku niż w przypadku pokoju. Cena zależy również, a może przede wszystkim od lokalizacji mieszkania. Wśród studentów najpopularniejsze są dzielnice położone w pobliżu największych uczelni, ze względu na łatwy dojazd na zajęcia oraz bogate życie studenckie, które dla wielu jest równie ważne jak samo studiowanie. Koszt wynajęcia pokoju we Wrocławiu to przynajmniej 400 złotych w bardzo niskim standardzie.

Dla osób o mniejszym budżecie pozostaje możliwość wynajęcia miejsca w pokoju. O wiele droższym miastem jest Warszawa. Tutaj ceny kształtują się od co najmniej 700 zł wzwyż. Taka stancja w Warszawie jest jednak idealnym rozwiązaniem na studencką kieszeń. Nie brakuje jednak na rynki mieszkań na wynajem ofert bardziej atrakcyjnych, które umożliwiają wynajęcie pokoju w Warszawie za cenę o wiele niższą niż wspomniane 700 zł. Z większym wydatkiem muszą liczyć się osoby chcące wynająć całe mieszkanie. W tym przypadku w zależności od metrażu muszą się liczyć z kosztami od 1200 zł do nawet 2000 zł za kawalerkę.

W obiektywie

nieruchomości

mieszkania

działki

pokoje

ogłoszenia